Gra w golfa Gra w golfa Gra w golfa

OUR GOLF TRAVEL #5

La Resina Golf Club

Ostatnim obiektem przetestowanym przez Golfpilki była La Resina Golf Club.

Pole zostało otwarte w 2005 roku i zaprojektowane przez Craig Cooke i Bradley Smith’a.

Uważane jest za najlepsze 9-dołkowe PAR 3 i PAR 4 pole golfowe na wybrzeżu Costa del Sol. Z tego też względu, mogliśmy na nim odnaleźć tory gry, na których to rzadko kiedy używaliśmy driver’a, zaś mogliśmy się popisać precyzyjnym wood’em lub iron’em.

Dołki na polu La Resina są w szczególności dużą szkołą krótkiej gry, wymagają dokładności i przemyślanej taktyki.

Jego projekt rozpościera się pomiędzy śródziemnomorską florą, w którą wpisują się drzewa oliwne oraz pinie.

Czytaj więcej: OUR GOLF TRAVEL #5

OUR GOLF TRAVEL #4

La Quinta Golf & Country Club

Następnym spektakularnym obiektem golfowym w regionie Marbella odwiedzonym przez team Golfpilki była La Quinta Golf & Country Club, znajdująca się w golfowej dolinie Benahavís. Jest to miejsce rozgrywek jednych z ważniejszych regionalnych turniejów, jak m.in.: Benahavís Senior Masters bądź Spanish Ladies Open.

Pole golfowe zaprojektowane zostało przez trzech najlepszych graczy cieszących się światową sławą.

Głównym wyznacznikiem, dla którego team Golfpilki grał na nim jest możliwość wyboru dwóch pól z trzech dostępnych.

Cały obiekt posiada 27 dołków, podzielonych na trzy części (A,B i C). Każda dziewiątka cechuje się odmiennym stopniem trudności i zapewnia różnorodne emocje.

Pierwsza z nich (A) - San Pedro to przestronne i szerokie fairway’e, na których to możemy wykazać się długimi strzałami z kijów wood lub iron.

Kolejna (B) - Ronda charakteryzuje się wąskimi torami gry oraz pofałdowanymi green’ami, natomiast na części C - Gaudaiza znajdziemy większe spadki terenu oraz rozległe fairway’e.

Czytaj więcej: OUR GOLF TRAVEL #4

OUR GOLF TRAVEL #3

Los Arqueros Golf & Country Club

Powstałe w 1991 roku, pole łuczników (arqueros) jest pierwszym zaprojektowanym przez hiszpańskiego architekta i profesjonalnego gracza Severiano Ballesteros, który to skonstruował ten obiekt z myślą o graczach posiadających różnorodny handicap.

Jak sam podkreśla, jest jednym z niewielu pól golfowych, które to przyciąga profesjonalnych graczy, jak też jest prawdziwym wyzwaniem dla średniozaawanasowanych.

Jednakże nie historia, ale ukształtowanie i kompozycja pola przyciągnęła graczy z team'u Golfipilki. Los Arqueros wkomponowane jest w naturalny krajobraz oraz zachwyca z każdej strony widokami na otaczającą florę i rozpościerające się w oddali Morze Śródziemne. Projektant postarał się nadać każdemu spośród 18 dołków swój odrębny charakter i harmonię.

Dla team’u Golfipilki najbardziej wymagająca okazała się szóstka, która to jest najdłuższym dołkiem, a uderzenie z tee odgrywa w niej decydującą rolę.

Czytaj więcej: OUR GOLF TRAVEL #3