Gra w golfa Gra w golfa Gra w golfa

OUR GOLF TRAVEL #3

Los Arqueros Golf & Country Club

Powstałe w 1991 roku, pole łuczników (arqueros) jest pierwszym zaprojektowanym przez hiszpańskiego architekta i profesjonalnego gracza Severiano Ballesteros, który to skonstruował ten obiekt z myślą o graczach posiadających różnorodny handicap.

Jak sam podkreśla, jest jednym z niewielu pól golfowych, które to przyciąga profesjonalnych graczy, jak też jest prawdziwym wyzwaniem dla średniozaawanasowanych.

Jednakże nie historia, ale ukształtowanie i kompozycja pola przyciągnęła graczy z team'u Golfipilki. Los Arqueros wkomponowane jest w naturalny krajobraz oraz zachwyca z każdej strony widokami na otaczającą florę i rozpościerające się w oddali Morze Śródziemne. Projektant postarał się nadać każdemu spośród 18 dołków swój odrębny charakter i harmonię.

Dla team’u Golfipilki najbardziej wymagająca okazała się szóstka, która to jest najdłuższym dołkiem, a uderzenie z tee odgrywa w niej decydującą rolę.

Następnym z ciekawszych jest dołek nr 8, będący także długim PAR 5, z wąskim dogleg’iem schodzącym w prawym kierunku do green’u.

Jednym z najbardziej urokliwych dołków, które pozostały w pamięci naszego team'u jest natomiast trójka (PAR 3). Cechuje ją piękną kompozycją małego strumienia i kwiatów, które to okalają green.

Bez wątpienia podczas rundy na polu znaleźliśmy jeszcze wiele innych urzekających miejsc, dlatego będąc w Marbelli zachęcamy do odwiedzenia Los Arqueros.

Team Golfpilki