Gra w golfa Gra w golfa Gra w golfa

OUR GOLF TRAVEL #4

La Quinta Golf & Country Club

Następnym spektakularnym obiektem golfowym w regionie Marbella odwiedzonym przez team Golfpilki była La Quinta Golf & Country Club, znajdująca się w golfowej dolinie Benahavís. Jest to miejsce rozgrywek jednych z ważniejszych regionalnych turniejów, jak m.in.: Benahavís Senior Masters bądź Spanish Ladies Open.

Pole golfowe zaprojektowane zostało przez trzech najlepszych graczy cieszących się światową sławą.

Głównym wyznacznikiem, dla którego team Golfpilki grał na nim jest możliwość wyboru dwóch pól z trzech dostępnych.

Cały obiekt posiada 27 dołków, podzielonych na trzy części (A,B i C). Każda dziewiątka cechuje się odmiennym stopniem trudności i zapewnia różnorodne emocje.

Pierwsza z nich (A) - San Pedro to przestronne i szerokie fairway’e, na których to możemy wykazać się długimi strzałami z kijów wood lub iron.

Kolejna (B) - Ronda charakteryzuje się wąskimi torami gry oraz pofałdowanymi green’ami, natomiast na części C - Gaudaiza znajdziemy większe spadki terenu oraz rozległe fairway’e.

Team Golfpilki miał możliwość przetestować pola C i A, które to niekiedy okazały się dużym wyzwaniem, zaś w innych momentach przynosiły chwile radości i dumy z dobrze rozegranych dołków.

La Quinta poprzez urozmaicenie w postaci trzech różnych pól golfowych wyróżnia się na tle niespełna 40 pól golfowych, jakie możemy znaleźć w okolicy. Cieszy się przez to dużym zainteresowaniem zarówno wśród turystów (których to jesteśmy przykładem :)), ale także mieszkańców regionu.

Team Golfpilki