Gra w golfa Gra w golfa Gra w golfa

World Golf Championships-Dell Technologies Match Play, Austin, Teksas, USA (PGA Tour) 22-26.03.2017r.

Dustin Johnson wygrał golfowe mistrzostwa match play rozgrywane w Austin w stanie Teksas.

W finałowym meczu po bardzo ciężkiej walce pokonał rewelacyjnego Hiszpana Jona Rahma 1up.

Walka ta miała niesamowity przebieg. Na pierwszej dziewiątce Amerykanin bardzo wyraźnie zaznaczył swoją przewagę nad rywalem. Na ósmym dołku po bogeju Rahma miał już nad nim 5up!!! Wtedy gra się wyrównała, a od dwunastej dziury, znany z wielkiej waleczności Hiszpan zaczął odrabiać straty. I tak punkt po punkcie, aż wynik zrobił się po siedemnastce 1up (tylko) dla Dustina.

Na dosyć krótkim par 4 jakim był ostatni dołek Jon wyjął drivera!? Tak wypalił, że piłka dotoczyła się do tylnej lewej krawędzi greenu.

Poszedł na całość, a wszyscy kibice myśleli, że zrobienie przez niego tu birdie to tylko formalność. Dustin zaś ze stoickim spokojem wyjął żelazo, pyknął, poprawił wedgem tuż pod green, ale był tam jednak po drugim strzale. No i stało się. Hiszpan aby dobić piłkę do dołka musiał wykonać bardzo precyzyjny chipp. Niestety zagrał go bardzo słabo i po dwóch patach zdobył tylko para.

Dustin w spokojnym stylu też dwoma patami skierował piłkę do dołka. To dało mu wiktorię w całym turnieju.

Wielki DJ prowadzi w światowym rankingu tak wysoko, że dużo czasy będzie musiało upłynąć, żeby któryś z golfistów go dogonił, zaś Hiszpan Jon Rahm pokazał wielką klasę i jest zadatkiem na mega gwiazdę golfa. Wystarczy na potwierdzenie tej tezy przytoczyć Państwu parę jego matchplayowych wyników: 7 i 5 z Duńczykiem Sorenem Kjedsenem, 6 i 4 z Charlesem Howellem lll, czy w półfinale 3 i 2 z Billem Haasem. Prawda, że ma moc nasz Asior z Kraju Basków? :)

PP