Gra w golfa Gra w golfa Gra w golfa

SERGIO GARCIA GŁÓWNĄ POSTACIĄ GREEN JACKET CEREMONY NA AUGUSTA NATIONAL!!! 06-09.04.2017r.

9 kwietnia 2017 roku, niedzielny wieczór, wiosenna sceneria zielonego, kwiecistego pola golfowego Augusta National GC i oto Danny Willett (zwycięzca The Masters z ubiegłego roku) zakłada zieloną marynarkę Hiszpanowi Sergio Garcii, jako symbol jego wiktorii w tym sezonie na najważniejszych zawodach golfowych!

Nie była to łatwa zdobycz. Dogrywka z takim asem, jak Anglik Justin Rose zakończona na powtórzonej osiemnastce birdie, niedzielny marsz w lider grupie właśnie z Justinem i raz za razem starcie z nim niczym klasyczny match-play, ostre konkurowanie w poprzednich dniach, ale zawsze zakończone wynikiem poniżej par - to oznaka doskonałej formy Hiszpana.
Wielu znawców golfa twierdzi, że oprócz jego wspaniałej gry jeszcze jeden czynnik nakazywałby na uhonorowanie go zieloną marynarką. Sergio Garcia Fernandez od 1999 startuje jako profesjonalny golfista w zawodach PGA Tour i European Tour. Wygrywał regularne turnieje. W 2008 roku zwyciężył w The Players Championship, ale nigdy nie zdobył wielkiego szlema w tej dyscyplinie sportu. Był trzeci w US Open w 2005, był drugi na The Open 2007 i 2014, drugą lokatę zajął również na PGA Championship w roku 1999 i 2008 roku, jednak zielona marynarka nadal pozostawała w sferze jego marzeń. I przyszedł ten czas - mamy nowego króla na "golfowym dworze"!

Co jeszcze na Masters?

Świetna gra wspomnianego Justina Rose'a. W niedzielę praktycznie cały czas liderował. Osłabł dopiero na siedemnastym dołku.
Przepyszny hole in one naszego ulubieńca Matta Kuchara na szesnastce! Zajął on w rezultacie T4 z wynikiem -5.
Trzecie miejsce dla golfisty z Południowej Afryki, zdobywcy The Masters z roku 2011 - Charla Schwarzela.
Waleczna postawa Rickiego Fowlera, który cały turniej kontrolował w czołówce zawodników. Thomas Pieters z Belgii -również obiawienie zawodów. Słaba zaś postawa ubiegłorocznego mistrza - Danny Willetta.
Jim Furyk, Henrik Stenson, Bubba Watson, czy Zach Johnson również nie mieli dobrej formy i nie przeszli cuta, a najbardziej kuriozalną niespodzianką było wycofanie się jeszcze przed startem Dustina Johnsona - lidera golfowego rankingu z powodów zdrowotnych?!
Jednak czar tego miejsca - ta niesamowita publiczność, przecudowna przyroda i szlachetna rywalizacja wielkich gwiazd golfa zawsze będą pozostawały głęboko w pamięci miłośników tej dyscypliny sportu.
PP