Gra w golfa Gra w golfa Gra w golfa

AT&T BYRON NELSON, Irving, Teksas, USA (PGA Tour) 18-21.05.2017r.

Billy Horschel, czy Jason Day ??? Zadecydowała dogrywka na osiemnastym dołku pola golfowego TPC Four Seasons Resort w Irving - Teksas. Billy zachowawczo uzyskał tam para, zaś Jason nie wytrzymał ciśnienia i pięcioma uderzeniami zakończył grę. W rezultacie z wynikiem minus dwanaście Billy Horschel wygrał AT&T BYRON NELSON.

Należ jednak podkreślić, że obaj zawodnicy prezentowali się na tych zawodach w pierwszorzędnej formie! I Amerykanin i Australijczyk przez cztery dni turnieju nie mieli wyniku z siódemką z przodu!!!

Jason Day w piątek zagrał osiem birdie i tylko jednego bogya !!! Billy zaś w czwartek -sześć birdie i też tylko jeden dołek z wynikiem -jeden powyżej par.

Fajna gra Jamesa Hahna - Amerykanina z Seoulu w Korei Południowej (-11) oraz Jasona Kokraka urodzonego w Kanadzie, lecz też obecnie pod sztandarem USA (-10).

Kolejne miejsce T5 zajął Danny Lee z Nowej Zelandii. On też urodził się w Seolu.

Na uwagę zasługuje fakt, że zwycięzca tego turnieju grał kijami nowej amerykańskiej wytwórni PXG. Fantastycznie wykonany, ale i bardzo drogi sprzęt tej firmy będzie tematem oddzielnej zajawki na naszej stronie.

PP